Aday Öğrenciler

Kütüphane

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Prof. Dr. Durmuş Günay adını taşıyan Farabi Kampüsü Kütüphanesi, son teknoloji ürünü donanımı, modern ve yepyeni yüzüyle öğrencilerimize hizmet vermektedir. 2300 m2 kullanım alanına sahip olan Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi; personel büroları, grup çalışma salonu, magazin bölümü ve arşivden oluşmaktadır. Günlük kullanıcı sayısı ortalama 2000 kişi olan kütüphanede; öğrenciler bilgisayar ve internet olanaklarını sınırsız biçimde kullanabilmektedir. Kablosuz internet hizmeti de sunan kütüphaneye öğrencilerin yararlanması amacıyla çeşitli günlük gazete ve dergiler satın alınmaktadır. 450 kişilik oturma kapasitesi bulunan Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. 2018 yılı itibarı ile 23 veri tabanı aboneliği bulunan kütüphanemizde 150.056 adet basılı kitap bulunmakta ve 5.613.612 e-kitaba metin halinde erişilebilmektedir.

Kütüphane hizmetlerinin elektronik olarak sunulması ve daha verimli bir duruma getirilmesi için yerleşkelerin tamamında bilgisayar ağı oluşturulmuştur.

Ayrıca kampüslerimizde 7 / 24 hizmet veren öğrencilerimizin evlerini aratmayan sessiz ve huzurlu bir ortamda ders çalışması için çalışma salonları bulunmaktadır. Farabi Kampüsünde Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı ve Rüştü Onur çalışma salonu, İbn-i Sina Kampüsünde Muzaffer Tayip Uslu çalışma salonu, Devrek Kampüsünde Pyd. Onbaşı Okan Korkut çalışma salonu ve Çaycuma kampüsünde Av. Hikmet Odabaş çalışma salonları mevcuttur.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin