Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı

Hakkında

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı, Bülent Ecevit  Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 2000 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar amacı hekim ve uzman adaylarına çağdaş teorik bilgiler yanında modern klinik ve cerrahi becerileri kazandırmak olmuştur. Klinik çalışmalar yanında giderek artan sıklıkta deneysel çalışmalar yapılmaktadır.
Batı Karadeniz bölgesindeki ilk açık kalp cerrahisi 30/5/2002 tarihinde acil şartlarda bir hastaya koroner arter by-pass cerrahisi yapılarak bölümümüzde gerçekleştirilmiştir. Bu tarihten itibaren açık kalp cerrahisi koroner arter cerrahisi ve kapak ameliyatlarını da içerecek şekilde giderek artan oranlarla yapılmaktadır.
Hastanemizde Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünün kullanımına ait servis yatak kapasitesi 15 hastadır. Bunun yanında ileri yaşamsal destek olanaklarına sahip 5 yataklı Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi vardır. Hastanemizde Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde vasküler ameliyatlar ve erişkin kalp cerrahisi yapılabilmektedir. Anabilim dalımıza ait olan 2 ameliyathane, 5 yataklı bir yoğun bakım ünitesi ve servisten oluşan kalp damar cerrahisi ünitesi aktif olarak çalışmaktadır.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin