Hakkında

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Göz hastalıkları Anabilim Dalı, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 2000 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadarki amacı hastaların göz sağlıklarının korunması ve hayat kalitelerinin yükseltilmesi olmuştur. Zonguldak, Bartın, Karabük ve çevresindeki halka güvenilir ve yüksek kalitede hizmet sunulmaktadır.

Göz hastalıkları Anabilim Dalı, genel oftalmoloji kliniği ile birlikte okuloplastik ve orbita hastalıkları, vitreoretinal hastalıklar, glokom, pediatrik oftalmoloji ve şaşılık alt birimlerinde hizmet vermektedir. Hastanemizde 14 yatak kapasiteli göz hastalıkları servisimiz bulunmaktadır.

Göz hastalıkları kliniğimizde fundus floresein anjiografi ve indosiyanin anjiografisi, argon lazer fotokoagülasyon, Nd-YAG lazer, bilgisayarlı görme alanı, korneal topografi, Sinir lifi analizi (NFA, GDx ) ve Hess perdesi testi göz hastalıkları tanı ve tedavisinde kullanılmaktadır.

Bölümümüzde her tür oküloplastik ve orbita cerrahisi,  fakoemulsifikasyon, ekstra ve intra kapsüler katarakt cerrahisi, glokom filtrasyon cerrahisi, katarakt ve glokom kombine cerrahisi, glokom valf implantasyonu, şaşılık cerrahisi, vitreoretinal cerrahisi, endolazer cerrahi girişimler ve keratoplasti cerrahisi yapılmaktadır. Türkiye ilk defa transkanaliküler lazer dakriosistorinostomi cerrahisini kliniğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Batı Karadeniz bölgesinde vitroretinal cerrahi yapma kapasitesi ve yetkisine sahip tek referans göz hastalıkları kliniği bizim kliniğimizdir.

Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Muayene Biyomikroskop

Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Görme Alanı Muayenesi

Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Anjiyografi

Göz hastalıkları polikliniğimizde 2010 yılı içerisinde 15500 hastanın tanı, tedavi ve takibi yapılmıştır. Bu yıl içerisinde 880 hastaya fundus floresein anjiyografi çekimi, 1600 seans argon ve Nd-YAG lazer uygulaması ve 65 intravitreal enjeksiyon gerçekleştirilmiştir. Kliniğimizde yıllık ortalama 800 adet oküler cerrahi girişim yapılmakta olup, bunları yaklaşık 500 tanesi fakoemülsifikasyonla katarakt cerrahisidir.Göz Hastalıkları Anabilim Dalı