Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları

Eğitim

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Asistanlar ilk yıl günaşırı olmak üzere giderek azalan sıklıkla nöbet tutmaktadır. Eğitim çarşamba günleri seminer, cuma günleri literatür tartışması olarak düzenlenmiştir. Göğüs Hastalıkları , Nöroloji, Psikiyatri Anabilim Dallarıyla birlikte UykuBozuklukları /Uyku Apnesi Çalışmaları-Konseyi ,yine Onkoloji ve Patoloji AD. ile Tümör Konseyi  yapılmaktadır.
Kliniğimizde,  yılda ortalama  8 yabancı 15 yerli yayın üretilmektedir. Ayrıca kliniğimizin poster yarışmalarında bir yurtdışı, bir yurtiçi birincilik, bir yurtiçi üçüncülük ödülü bulunmaktadır.
Sürekli Eğitim Programı
Anabilim Dalımız Ulusal Yenidoğan İşitme Taraması Projesinin bölgesel parçasında görev almaktadır . Bunun yanında Anabilim Dalımızın kurulması aşamasından itibaren yenidoğan işitme taraması bir program kapsamında yapılmaktadır.
Bölgenin yapısı gereği mesleki hastalıklar açısından periodik gözlem ve muayeneler yapıldığı gibi, kömür madeni çalışanlarında pnömokonyoz ve nazal işlevlerin araştırıldığı çalışmalar uluslararası alanda referans olabilecek özellikler taşımaktadır. Kapsamlı odiovestibüler ünitemizin bulunması nedeniyle, çeşitli üniversitelerden odyoloji eğitimi almakta olan öğrencilere iki yıldır staj eğitimi verilmektedir.

Tıp Fakültesi Dersleri

Dönem III Programı

Nazal Obstrüksiyon

Üst Solunum Yolları Enfeksiyonları ve Sinüzitler

Burun Kanaması

Baş-Boyun Travmaları

Ses Kısıklığı

Kulak Ağrıları

Kulak Enfeksiyonlarının Nörolojik Komplikasyonları

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin