Tıp Fakültesi Öğrencilerimizin Yemin Töreni Coşkuyla Kutlandı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Yemin Töreni 10 Haziran Cuma günü Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Törene Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Can, Üniversitemiz Senato Üyeleri, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı. Öğrencilerimizin yemin töreni coşkusunu paylaşan aileler arasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da yer aldı.

Tören, Tıp Fakültesi öğrencilerinin izleyicilerin büyük alkışları arasında yerlerini almasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Can’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Prof. Dr. Can, yeni mezun hekimlerimizin ülkemizin her köşesine sağlık hizmeti sunacakları için gurur duyduğunu belirterek, öğrencilere başarılı bir meslek hayatı diledi.

Ardından Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, törende yaptığı konuşmada, Tıp Fakültesi’nin kuruluşundan bugüne kadar, sorumluluk bilincine sahip, insani değerleri ön planda tutan ve aynı zamanda güncel gelişmeleri daima takip eden hekimler yetiştirmeyi hedeflemiş bir fakülte olduğunu, bugün, 173 gencimizi meslek hayatına uğurlamanın kıvancını yaşadığını ve mezun öğrencilerimize hoşgörünün, anlayışın, yardımseverliğin eksik olmadığı sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ettiğini belirtti. 

Fakülte birincisi Dr. Hasan Bakla ödülünü aldıktan sonra ailesiyle birlikte mezuniyet kütüğüne isim plakasını çaktı. Tüm öğrencilere diplomalarının takdim edilmesinin ardından mezun öğrenciler Prof. Dr. Ayşe Semra Demir Akça eşliğinde mezuniyet yemini etti ve müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

Daha sonra Tıp Fakültesi’ni derece ile bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
14.06.2022

 


 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin