Dönem 4, Dönem 5 Ve Dönem 6 Öğrencilerimize Yönelik Düzenlenen "Kliniklere Uyum Programı" Başarıyla Gerçekleşti

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Fakültemiz, DÖNEM 4, DÖNEM 5 ve DÖNEM 6 öğrencilerimize yönelik düzenlenen "Kliniklere Uyum Programı" 1 Ekim 2020 tarihinde Dekanlık Binasında iki ayrı oturum şeklinde uzaktan dijital ortamda yapıldı.

Öğleden önceki oturumda, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimizin (SUAM) tanıtımı SUAM Müdürü Bülent BAĞBAŞI tarafından, hastanede kullanılan otomasyon sisteminin ayrıntıları Bilgi İşlem Koordinatörü Mesut UYSAL tarafından anlatılırken,   "Enfeksiyon Kontrol Önlemleri ve El Hijyeni Uygulaması" başlıklı eğitim ise Fakültemiz Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji A.D öğretim üyesi Prof. Dr. Nihal Pişkin tarafından verildi. Mühendis Kocatepe Keleş ise atık yönetiminde dikkat edilmesi gereken kurallardan,  SUAM başhemşiresi Vildan Kalkan Akyüz de hasta ve çalışan güvenliği konularında öğrencilerimize bilgiler verdi.

Öğleden sonra gerçekleşen oturumda ise Fakültemiz Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ferruh Niyazi Ayoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Bilgehan Açıkgöz’ün katılımlarıyla öğrencilerimize iş sağlığı mevzuatı, çalışan hak ve sorumlulukları, sağlık kurum ve kuruluşlarında iş güvenliği uygulamaları, sağlık kuruluşlarında işyeri ortam faktörleri, iş kazaları, meslek hastalıkları ve işle ilgili hastalıklar ayrıntılarıyla anlatıldı.

Öğrencilerimizin anlatılan konularla ilgili sorularının konuşmacılar tarafından cevaplanmasıyla oturumlar sonlandı.

06.10.2020Yayınlanma Tarihi : 06.10.2020