Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri “İleri Uyum Kursu”nun İkincisi Tamamlandı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri “İleri Uyum Kursu”nun İkincisi Tamamlandı

04-05 Mayıs 2018 tarihlerinde Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri için Mezuniyet Sonrası Eğitim Programı kapsamında düzenlenen “İleri Uyum Kursu”nun ikincisi başarı ile tamamlandı.

Mezuniyet Sonrası Eğitim Programları kapsamında, Tıp Fakültesi Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan son bir yılda Tıpta Uzmanlık ya da Yan Dal Uzmanlık Sınavında başarılı olarak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi almaya hak kazanan tıpta uzmanlık öğrencilerine yönelik Mezuniyet sonrası “İleri Uyum Kursu” öğretim üyelerinin sunumlarıyla gerçekleştirildi.

Program Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan’ın, Tıp fakültesinin eğitim alanında yaptığı faaliyetler içerisinde mezuniyet sonrası eğitimin önemini vurguladığı açılış konuşmasının ardından, “Mesleki gelişim ve mevzuat değişiklikleri ” başlıklı sunum ile devam etti.  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D. öğretim üyesi Prof. Dr. Eksal Kargı, Doç. Dr. Tahsin Görgülü  “Tıbbi fotoğrafçılık ve video çekimi”, Tıbbi Biyoloji A.D. öğretim üyesi, Doç. Dr. Zehra Safi Öz “Temel iletişim Becerileri”, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı AD. Öğretim üyesi Doç. Dr. Levent Atik “Hasta ile iletişim”, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD. Öğretim üyesi, Prof. Dr. Ülkü Özmen “Etkili sunum Teknikleri”,  Farmakoloji A.D. öğretim üyesi Prof. Dr. Günnur Özbakış Dengiz  “Etik kurullar ve tez yazımı”, Histoloji ve Embriyoloji AD. Öğretim üyesi, Doç. Dr. Meryem Akpolat Ferah  “Burs olanakları, Fonlar ve proje yazımı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları  AD. Öğretim üyesi, Doç. Dr. Mutlu Yüksek ve Enfeksiyon hastalıkları  AD. Öğretim üyesi, Doç. Dr  Hande Aydemir “İyi klinik uygulamalar ve Kanıta dayalı tıp” ,Adli Tıp AD. Öğretim üyesi, Doç. Dr. Sadık Toprak “Hasta Hakları ve etik”, Ortopedi ve Travmatoloji AD. Öğretim üyesi, Doç. Dr. Murat Songür “Araştırma Metadolojisi”, Göğüs Hastalıkları AD. Öğretim üyesi Doç. Dr. Bülent Altınsoy “Akciğer Grafisi değerlendirilmesi 2”, konularında sunumlar yaptılar.  

Program geri bildirimlerin alınması katkı ve önerilerin sunulması ile sona erdi.

 

09.05.2018Yayınlanma Tarihi : 09.05.2018