Üniversitemiz Obezite Ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezimize Ait Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi 2018 Nisan Sayısı Yayınlandı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Merkezimiz, Türkiye Dİyabet ve Obezite Dergisi ikinci yıl ikinci volüm “Nisan 2018” sayısını (Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi) yayınladı.

Ülkemizin kurtuluşunun ve çocuklara gösterilen sevginin timsali Dünya Çocuk Bayramı olarak ta kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının bulunduğu aydayız.Konu hakkında Derginin Baş Editörü ve Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu şunları ifade etti: “Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi ailesi olarak yayında ikinci yılımıza ulaştık. Ulusal ve uluslararası görünürlüğümüz ve niteliğimizin arttırılmasına çalışmaktayız. Bu doğrultuda Obezite ve diyabet alanında elde edilen güncel bilimsel bilgileri sizlere ulaştırma gururu ve sevincindeyiz.

Dergimiz ve yayınları Google Akademik, Ulakbim Dergipark, ROAD (Directory of Open Access Scholarly Resources) adreslerinde görülmektedir. DOAJ (Directory of Open Access Journals) ile Ulakbim TR indek için kriterleri tamamlanmış, gerekli yazışmalar yapılmıştır. Bu yöndeki gelişmeleri tamamlamak üzereyiz. Ayrıca ScholarOne üzerinde de çalışmaları yürütmekteyiz.

2018 yılına ait ilk sayımızda güncel konulardan insulin direnci, diyabet ve Obezite ile barsak mikrobiyatasının ilişkisi, gestasyonel diyabette genetik değişimler, leptinin metabolizmadaki rolüne dair derlemeler, Obezite ve diyabette tiroid fonksiyonlar, obez çocuklarda retinal değişikliklere, obezitede önemli yeri olan kannabinoid antagonistlerinin iskemi reperfüzyonuna dair özgün araştırmalara yer verdik.

Dergimizin yayınlanmasına destek veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, yazılarını gönderen yazarlara, bunları değerlendiren hakemlerimize Dergi Kurulları olarak çok teşekkürlerimizi sunarız.”

03.05.2018Yayınlanma Tarihi : 03.05.2018