Genç Tıbbiyeliler “Beyaz Önlük”lerini Giydi

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesine yeni başlayan 173 genç tıbbiyeli için “Beyaz Önlük” töreni yapıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Tıp Fakültesinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında fakülteye yeni başlayan öğrenciler için 4 Ekim 2018 tarihinde Tıp Fakültesinde “Beyaz Önlük” töreni düzenlendi. Törene dekanlar, il sağlık müdürü, tabip odası temsilcileri, dekan yardımcıları, merkez müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve ailelerinin yoğun katılımı gözlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlileri Gonca Yerlikaya ve Emel Doğan Uğurlu’nun sunduğu müzik dinletisinin ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali BORAZAN yaptığı konuşmasında “Fakültenin eğitim programı; fakültenin misyon, vizyon ve temel değerlerine uygun kalite politikası olan, mezundan beklenen temel yetkinliklere dayalı, Bologna sürecinin benimsediği (milli değerleri olan, araştırma içeren, öğrenci hareketliliğini kapsayan, vb), TYYÇ içeren ulusal çerçeve eğitim programına uygun, Eğitim müfredatı güncelleme (öğrenci odaklı, problem çözmeye dayalı, entegre, topluma dayalı, seçmelilerin olduğu, sistematik) sistemi içeren, program değerlendirme ve güncelleme sisteminin olduğu, temel tıp eğitiminde Dünya Tıp Eğitim Federasyonu ve Tıp Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD)’ın belirlediği ulusal ve uluslarası standartların karşılandığı, topluma sağlık alanında hizmet sunarken “Önce insan” anlayışını benimseyen, nitelikli hekimler yetiştirecek  bir eğitim programdır.  Fakültenin eğitim programının akreditasyonu için 02.01.2017 tarihinde TEPDAD’a müracaat edildi. Hazırlanan öz değerlendirme raporu ve ziyaret ekibinin yerinde yaptığı değerlendirmeler sonucu 09.09.2018 tarihinde TEPDAD tarafından 01.01.2018 tarihinden itibaren 6 yıl süre ile akredite edilmiştir.

Üniversitemizin kalite odaklı eğitim misyonuna uygun olarak fakültenin mezuniyet öncesi tıp eğitiminin güncellenmesinde, fakültenin nitelikli öğretim üyesinin ve derslik sayısının artırılmasında, güvenlikli ortamlarda hizmet verilmesinde yoğun emek harcayan rektörümüz sayın Prof. Dr. Mustafa ÇUFALI’ya teşekkür ederim Ayrıca bu süreçlerde ve bundan sonraki süreçlerde katkısı ve desteği olan tüm akademik ve idari personele,  öğrencilerimize ve dış paydaşlarımıza, zor bir sınavı başararak fakültenin temel tıp eğitimine ve bizlere güvenerek tercih ettiklerinden dolayı öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul GÜNER “Hekim olmanın zorlukları olmakla birlikte manevi tatmini çok yüksek bir meslek olduğunu” ifade ettiği konuşmasında genç meslektaşlarına başarılar diledi.

Öğrenciler adına tıp fakültesi öğrenci temsilcisi ve dönem VI öğrencisi Rashad RAHİMLİ yaptığı konuşmada “ZBEÜ Tıp Fakültesinin öğrencisi olmaktan ve buradan mezun olacak olmaktan her zaman mutlu olacağını, burada öğrenci olmanın ayrıcalık olduğunu” belirtti.

Konuşmaların ardından fakülteye yeni başlayan Dönem-I öğrencilerine beyaz önlüklerinin törene katılan dekanlar, merkez müdürleri ve öğretim üyeleri tarafından giydirilmesinden sonra tören sona erdi.

04.10.2018

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin