“Diyabetin Ayak İzi” Toplantısı Zonguldak’ta gerçekleştirildi.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Diyabet Çalışma Grubu ile Üniversitemiz Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nın birlikteliğinde14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri devamında “Diyabetin Ayak İzi” konulu toplantı Novartis Sağlık Hizmetleri San.Tic.Lti.Sti desteği ile 23 Kasım 2017 günü Zonguldak Emirgan Otelde yapıldı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık sorunu olan diyabet konusunda, hekimlerimizi bilgilendirmek amacıyla Türkiye’nin farklı şehirlerinde Diyabetin Ayak İzi toplantıları düzenlenmektedir. Dünyada diyabetli insan sayısı 420 milyonun üzerinde, ülkemizde ise tahmini 10 milyonun üzerinde diyabetli bulunmaktadır. Derneğimiz, ülkemizin tüm yörelerindeki insanlarımızın tıbbın geldiği çağdaş düzeyden yararlanabilmesine olanak sağlayacak bilgileri tüm meslektaşları ile paylaşmak isteğindedir. Toplantıda, hastaları için fedakarca çalışan hekim arkadaşlarımıza diyabet tedavileri ile ilgili yeni gelişmeleri aktarmak amaçlanmıştır.

“Diyabetin Ayak İzi” kapsamda 23 Kasım 2017, Perşembe günü, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalından Prof. Dr. Reyhan Ersoy ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Taner BAYRAKTAROĞLU tarafından diyabetle ilgili güncel gelişmeler, Zonguldak ilimiz ve ülkemiz için diyabet tedavisinin önemi ve yöntemleri paylaşıldı. Toplantıya Tıp Fakültemiz ile merkez ve ilçelerinden hekimler katıldı. Diyabetik olgu sunumlarında güncel tedavi yöntemleri interaktif olarak tartışıldı.

01.12.2017

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin