ZBEÜ Tıp Fakültesinde “14 Mart Tıp Bayramı” Töreni Yapıldı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Üniversitemiz Tıp Fakültesi konferans salonunda Kutlama töreni gerçekleştirildi. Zonguldak Valiliği Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan programın ardından BEÜ Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü öğrencileri Oda Müziği dinletisinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Törene, Üniversitemiz  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Keser,   Zonguldak İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Toygar Keskin, Zonguldak Tabipler Odası Başkanı Dr. Şenol YAVUZ, Sağlık Kampüsündeki Fakültelerin Dekan, Dekan Yardımcıları, Araştırma Merkez Müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programda, Tıp Fakültesi öğrencileri adına bir konuşma yapan IV. dönem öğrencisi Ufuk İlter Güney, neden doktor olmak istediğini ve tıp eğitim sürecini anlattığı konuşmasını, “Bir gün hem meslektaşlarımızla hem de ülke olarak el ele, omuz omuza geleceğe yürüyeceğimize inanıyorum” diyerek tamamladı.

Zonguldak Tabipler Odası Başkanı Dr. Şenol Yavuz ve  Zonguldak İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Toygar Keskin günün önemini  ve iyi niyet dileklerini içeren konuşmasını sunduktan sonra Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hilal Ayoğlu, konuşmasında 14 Mart Tıp Bayramı’nın Ülkemizde kutlanmaya başlandığı tarihsel dönemi ve önemini anlattı.

Kutlama programında, Op. Dr. Kemal Yurtbay tarafından sunulan ‘Zonguldak’ta Doktor Olmak’ isimli söyleşi ve Prof. Dr. Rıza YILMAZ tarafından sunulan ‘Tıbbi Uygulama Hatası İddası Olan Olgulara Adli Tıp Yaklaşımı’ isimli konferansın ardından 2017 yılı Akademik Teşvik Yönetmeliği çerçevesinde Tıp Fakültesi öğretim üyeleri puan sıralamasında dereceye giren Öğretim Üyelerine teşekkür belgeleri verildi.

Tören, Zonguldak Fotoğraf Derneği tarafından hazırlanan ‘Kadın’ temalı fotoğraf sergisinin gezilmesi ve ardından öğretim üyeleri ve öğrenciler arasında yapılan tenis müsabakaları ile son buldu.

15.03.2018Yayınlanma Tarihi : 15.03.2018