Yabancı Dil I & II (YDL 183-184-185-186) Dersleri Muafiyet Sınavı Duyurusu

Küçült Yazı Tipi Büyüt


2021 YKS yerleştirme sonuçları ile üniversitemizde eğitim almaya hak kazanan ve 2020-2021 döneminde hazırlık eğitimi alan öğrenciler 30 Eylül 2021 tarihinde aşağıda belirtilen sınav programı dâhilinde Yabancı Dil I ve II derslerine ait muafiyet sınavına ue.beun.edu.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Sınavlarla ilgili hususlar;

Muafiyet sınavlarına girmek zorunlu değildir. Sınav/sınavlara ders/derslerden muaf olmak isteyen öğrenciler girebilir.

Muafiyet sınavlarına girmek için herhangi bir başvuru yapmak/dilekçe vermek gerekmemektedir.

Sisteme giriş yapıldığında dersi ilk kez alan öğrenciler ana sayfalarında sınavların kendilerine tanımlanmış olduğunu görecektir.

Derslerin isim ve kodları ile erişime açık olacağı saat aralıkları aşağıda belirtilmiştir;

 

  • Yabancı Dil I (YDL 183 ) ve Yabancı Dil II (YDL 184) derslerin muafiyet sınavına Zorunlu İngilizce Hazırlık Eğitimi almış öğrenciler girecektir.
  • Yabancı Dil I (YDL 185) ve Yabancı Dil II (YDL 186) derslerinin muafiyet sınavına Zorunlu İngilizce Hazırlık Eğitimi olmayan öğrenciler girecektir.

 

  • Her bir muafiyet sınavına bahsi geçen dersleri ilk kez alan öğrenciler girebilir.

 

Bahsi geçen muafiyet sınavlarına ue.beun.edu.tr adresinden erişim sağlanacaktır.

Sisteme girdiğinizde her bir muafiyet sınavını belirlenen saatler içinde çözmeniz gerekmektedir.

  • YDL 183 / YDL 185 kodlu Yabancı Dil I dersinin muafiyet sınavı 09:00-10:20 saatleri arasında erişime açık olacaktır. (sınav için verilen süre ve daha fazla bilgi sınava giriş yaptığınızda karşınıza çıkacaktır.)
  • YDL 184 / YDL 186 kodlu Yabancı Dil II dersinin muafiyet sınavı 10:40-12:00 saatleri arasında erişime açık olacaktır. (sınav için verilen süre ve daha fazla bilgi sınava giriş yaptığınızda karşınıza çıkacaktır.)

 

Not: Sınavların her birine girmek zorunlu değildir. Muaf olmak istediğiniz derslerin sınavlarına girmek ya da girmemek kendi tercihinizdir.


16.09.2021

 


Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin