1 Kasım-30 Kasım Denemeye Açılan Veritabanları

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Bates Fiziksel Muayene Rehberi – Video veritabanı

Şu an da 5’nci edisyonu ile Bates’ Fiziksel Muayene Rehberi, baştan ayağa ve sistem tabanlı fiziksel muayene tekniklerini anlatmaktadır. Anlatımlar İleri seviye, giriş seviyesi veya genel klinik tıp dersleri için uygundur. Toplamda 8 saatten fazla video kaydı bulunmaktadır.

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

Aclands Human Anatomy – Kadavra Üzerinden Anatomi Eğitimi ve Anlatım Videoları veritabanıdır. Dr. Robert Acland’ın anlatımı ile gerçek kadavra görüntüleri parçalara ayrılmış, parlak renklerle ve detaylı anlatımlar ile sunulmaktadır. 300’den fazla video kaslar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir.

Renk ve dokusu bozulmamış gerçek insan bedeni ile gerçek anatomik yapıların video görüntülerini içermektedir. Kullanılan kadavralar tahnit işlemi uygulanmamış, veya mumyalanmamıştır. Yaşayan bir beden ile aynı renk, doku, ve hareketlilik bozulmadan sunulmuştur.

Visible Body Premium Package – 3B Anatomi Atlası

İnsan vücudunun 3 boyutlu modeli ile bölgesel ve sistematik binlerce  anatomik görüntü ve yapıya erişim. Ekrana yakınlaştırma-uzaklaştırma, çevirme, dolaştırma ve parçalarına ayırıp inceleme imkanı. Ayrıca radyolojik görüntü ve kadavra görüntüleri ile anatomik kesitleri de içermektedir.

Internet balantısına ihtiyaç duymayan iOS ve Android mobil uygulamaları üzerinden de kullanılabilmektedir. Visible Body Mobil Uygulamalarına erişim

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6SR7qbeulEM

01.11.2017

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin