Genel Bilgiler

Rektörün Mesajı

Küçült Yazı Tipi Büyüt


Sevgili Gençler,

Bilginin en önemli güç haline geldiği bugünün dünyasında, gerek bireysel gerekse ulusal gelişme ve ilerlemenin yolu, bilgi üretiminden geçiyor. Bilimsel bilginin üretildiği ve öğrencilere aktarıldığı kurumlar olan üniversitelerin gençlerimizin ve ülkemizin geleceğinde taşıdığı önemin bilinciyle çalışmalarımıza yön veriyoruz.  

Bilginin üretilmesi ve aktarılmasının yanı sıra üniversitelerin bir diğer önemli görevi de, üretilen bilginin topluma hizmet olarak sunulmasıdır. Bu amaçla, pek çok ulusal ve uluslar arası kuruluşla işbirliği ve dayanışmayı sağlayarak birçok çalışmaya imza atıyoruz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak temel hedefimiz, çağdaş ve güncel bilgilerle güçlendirerek gençlerimizi hayata en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu nedenle, eğitim programlarımızı hazırlarken, öğrencilerimizin sadece teorik bilgiler edinmesine değil, aynı zamanda iş yaşamlarında onları bir adım öne çıkaracak birikimleri edinmelerine de son derece önem veriyoruz. Çünkü bizler, bugünün acımasız rekabet ortamında gençlerimizi yarınlara hazırlamanın sorumluluğu ve bilinci içindeyiz.

Bilimsel araştırma ve bilginin önemine inanan; geleceğe emin adımlarla ilerlemek isteyen gençlerimizi, çeyrek asrı aşan deneyimin ışığında güçlü köklerini, nitelikli öğretim kadrosu ve gençliğin dinamizmi ile birleştiren Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bekliyoruz…

Sevgilerimle,

 

Prof. Dr. Mustafa ÇUFALI

Rektör

 

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin