Tıp Fakültesi Mezuniyet ve Yemin Töreni Gerçekleştirildi

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYET Ve YEMİN TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016 -2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 21 Haziran Çarşamba günü Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Karakaya, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Rektör vekili Prof. Dr. Varım Numanoğlu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan, BEÜ Senatosu Üyeleri, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Tören, Tıp Fakültesi öğrencilerinin izleyicilerin büyük alkışları arasında dönem koordinatörü Prof. Dr. Selim AYDEMİR eşliğinde salona girişi ve yerlerini almalarıyla başladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Devlet Konservatuvarı dinletisinin ardından Fakülte birincisi Dr. Elif Nurdan GÜNEŞ mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan yaptığı konuşmada Uzun Mehmet’i anma ve Zonguldak’ın kurtuluşunun 93. yılını kutladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti: “Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Ulusal ve uluslararası standartlarda kalite odaklı eğitim, araştırma ve sağlık hizmetleri sunan, kurumsal temel değerlere sahip, topluma sağladığı katkı faaliyetleri ile öne çıkan bir fakültedir.  Fakültenin eğitim, araştırma ve sağlık alanındaki bölgesel ve toplumsal katkı faaliyetleri her geçen gün güçlenerek artmaktadır.  Eğitim alanında ulusal yeterlikler çerçevesinde uluslararası standartlarda eğitim verilmektedir.  Mezunlarının diplomaları Dünyanın her yerinde geçerlidir. Fakültenin Ocak 2017 yılında yapmış olduğu mezuniyet öncesi tıp eğitiminin akreditasyon başvurusu kabul edilmiş olup eğitim programının güncellenmesi tamamlanmış ve öz değerlendirme raporunun yazımının son aşamasına gelinmiştir.

Sağlık alanında sunmuş olduğu 3. Basamak sağlık hizmetlerinin yanında bölgenin organ nakli merkezi olması için hazırlıklarımız hızla devam etmektedir.  Bugün için kornea nakli ruhsatı alınmış ve hizmet vermeye başlamıştır.  Böbrek nakli ve karaciğer nakli için öğretim üyelerinin temini sağlanmış olup atama süreçleri tamamlanmak üzeredir.  Fakültenin gelişmesinde, yeni araştırma ve hizmet alanlarının açılmasında, akademik kadromuzun güçlenmesinde bizlere güç ve sınırsız destek veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER’e huzurunuzda teşekkür ederim.”  

Prof. Dr. Borazan mezunların ailelerine seslenişinde  “Ülkemizin yeni doktorlar kazanmasında çok önemli rol oynadınız. Şüpheniz olmasın ki bu genç doktorlar ülkemizin her köşesine götürecekleri sağlık hizmeti ile hepimizin gurur kaynağı olmaya devam edeceklerdir.  Şu anda yaşamakta olduğunuz gururun, çekmiş olduğunuz her türlü sıkıntı ve yorgunluğunuzu hafifleteceğine inanıyorum.  Sizlere genç doktorlarımız ile birlikte gurur duyacağınız güzel bir gelecek diliyorum” dedi.  

Mezunların yetişmesine katkı sunan öğretim üyelerine hitaben ise “Mezunlarımıza fakültenin bilgi, temel hekimlik uygulamaları ve profesyonellik yeterliklerini beceriye dönüştürerek, fakültenin mezuniyet yetkinliklerini kazandırdığınız için teşekkür ederim.

Mezuniyet öncesi tıp eğitiminin yanında mezuniyet sonrası tıp eğitimdeki başarılarınız, araştırmalarınız ve bölgede verdiğiniz sağlık hizmetlerinin bir arada yürütülmesi için gece-gündüz demeden, tatil nedir bilmeden son derece güç, zaman zaman bunaltıcı koşullar altında vermiş olduğunuz emeğiniz ve özverinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.  Bugün karşınızda duran genç tıp doktorlarının mutlu gününde yanlarında bulunmanın sizleri de mutlu ettiğinin farkındayım. Topluma bu şartlarda bu şekilde hizmet vermek bizler için onurdur” dedi.

Mezun genç “Tıp Doktor”larına seslenirkenBiraz sonra hekimlik yeminini edeceksiniz. Bu yemin size çok önemli bir sorumluluk yüklemektedir.  Ben sizin bu sorumluluğun bilincinde olduğunuzdan eminim.  Topluma sağlık alanında sunacağınız katkı faaliyetleri içerisinde kazanmış olduğunuz becerilerinizi devamlı geliştiriniz.  Hiç şüphem yok ki bilgiye ulaşmanın “an” olduğu günümüzde sizlere düşen hekimlik uygulamalarınız ve profesyonellik özellikleriniz sizi toplumun önüne geçirecek, sizleri yetiştiren hocalarınızdan daha başarılı olacaksınız.  Sizlerin başarısı bizler için onurdur,  gururdur.  Altı yıl boyunca beraber olduğunuz meslektaşlarınız, hocalarınız ve fakültenizle bağlarınızı koparmayınız. Aradaki ortak paydanız “Bülent Ecevit Üniversitesi” kimliği olmalıdır.” diyerek sözlerini tamamladı.  Ardından Rektör vekili Prof. Dr. K. Varım Numanoğlu öğrencilere yönelik sağlık, başarı ve mutluluk dolu bir meslek yaşamı dileklerini sunduğu konuşmasını yaptı.

Daha sonra Fakülteyi derece ile bitiren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Fakülte birincisi Dr. Elif Nurdan Güneş ödülünü Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya’dan aldıktan sonra ailesiyle birlikte mezuniyet kütüğüne isim plakasını çaktı.  Tüm öğrencilere diplomalarının takdim edilmesinin ardından mezun öğrenciler Prof. Dr. Şehmus ERTOP eşliğinde mezuniyet yemini ettiler ve müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin