Dahili Tıp Bilimleri
44 [None, <Icerik: Tıbbi Genetik Anabilim Dalı>, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None, None]
Aile Hekimliği Anabilim Dalı

Tanıtım:

Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 2000 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar check-up poliklinik hizmetlerini ve acil servis sorumluluğunu yürütmektedir.

Yer-kapasite:

Anabilim dalımız , check-up poliklinik hizmetlerini aile hekimliği polikliniğinde vermektedir. Hastanemizin açılışından bugüne kadar geçen 1.5 yıllık dönemde yaklaşık 3500 hasta polikliniğimize müracaat etmiştir. Göğüs hastalıkları anabilim dalı ile birlikte sigarayı bıraktırma polikliniği hizmetini başlatma çalışmalarını sürdürmektedir. Göz hastalıkları anabilim dalı ile birlikte ana sınıflarında görme ve şaşılık tarama çalışması yapmaktadır. Zonguldak merkeze bağlı liselerde aile planlaması ve üreme sağlığı eğitimleri vermektedir.

Eğitim


Aile Hekimliği Anabilim Dalı asistanlarının 4 ay Dahiliye, 5 ay Pediatri, 4 ay Kadın Hastalıkları ve Doğum, 1 ay Genel Cerrahi ve 2 ay Psikiyatri, 1 ay Göğüs Hastalıkları, 1 ay Kardiyoloji Anabilim Dallarında rotasyonları vardır. Bu bölümlerdeki bilimsel ve mesleki aktivitelere katılmakta , hasta takip ve tedavisinde aktif olarak diğer bölüm asistanları ile birlikte görev almaktadırlar.

Anabilim Dalı Başkanı

  • Prof.Dr. Nejat DEMİRCAN

Öğretim Üyeleri

  • Prof.Dr. Nejat DEMİRCAN
  • Prof.Dr. Erol AKTUNÇ
  • Doç.Dr. Ayşe Semra DEMİR AKCA
  • Yrd.Doç.Dr. Günter DİLSİZ
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin